BATES’İN FİZİKSEL
MUAYENE GÖRSEL REHBERİ

Baştan-Ayağa ve Sistem tabanlı Fiziksel Muayene ve Klinik Yeterlilik Videoları


230'un ÜZERİNDE VİDEO
8 SAATİN ÜZERİNDE VİDEO
ULAŞABİLİRLİK
OSCE İÇİN HAZIRLIK

Bates Görsel Fiziksel Muayene Rehberi

Bates’ Visual Guide to Physical Examination, OSCE klinik muhakeme modüllerinin yanı sıra baştan ayağa ve sistemlere dayalı fiziksel muayene tekniklerini içeren yeni klinik beceri videoları sunar.

Bates'in Fiziksel Muayene ve Tarihçe Kılavuzu'na dayanarak, bu çevrimiçi kılavuz, metnin kanıta dayalı kökenlerini korur ve klinik doğruluğa ve serideki profilli hasta tiplerine dikkat eder.

Klinisyenler uygulamasına ek olarak, bu kaynak, herhangi bir kurumun değerlendirme, hemşirelik, hekim asistanı, fizik veya mesleki terapi ve eczane programları içindeki değerlendirme veya klinik tıp kursları için idealdir.


BATES HAKKINDA

Şimdi Beşinci Edisyonunda ve tamamen yeniden düzenlenmiş içeriği ve yeni klinik beceri videolarına sahip olan Bates Görsel Kılavuzu, (Gelişmiş) Değerlendirme veya Klinik Tıp Dersine Giriş dersi için baştan ayağa ve sistem tabanlı fiziksel muayene teknikleri sunar. Site 8 saatten fazla video içeriğine sahiptir.

Tıp, hemşirelik ve ilgili programlardaki öğrenciler ve fakülteler, klinik doğruluğa dikkat etmenin yanı sıra serideki profilli hasta tipleri aralığına da dikkat edecektir. Kurumlar, kullanıcıların videolarını herhangi bir web tabanlı konumdan veya cihazdan görüntüleyebilmelerini sağlayan çevrimiçi içerik dağıtımından yararlanacaktır.

Kullanici rehberi Broşür Erişim
Özellikler

Neden Bates Görsel Fiziksel Muayene Rehberi?

Detaylıca anlatılan videolarla eğitim ve öğretim hedeflerini destekler

Öğrencileri hasta muayenesine ve sınavlarına hazırlar

Öğrencilere bağımsız, sık görüntüleme ve klinik muhakeme becerilerinin test edilmesini sağlar

Eğitimcilerin sınav tekniklerini anlamalarını gözden geçirmeleri ve yenilemeleri için bir kaynak sağlar

CKütüphane kataloğundan ya da ders müfredatından videolara doğrudan yollar oluşturur; Öğretim kılavuzlarında kullanılmak üzere PDF transkriptlerinin indirilmesine olanak sağlar

Çevrimiçi olarak kullanılabilir ve mobil cihazlar için optimize edilmiştir

Bates Görsel Fiziksel Muayene Rehberi

18 Ciltlik Web Tabanlı Fiziksel Muayene Videoları

Bu fiziksel değerlendirme videoları, yetişkinlerden bebeğe kadar çeşitli hasta profillerini içeren fizik muayeneye “hasta öncelikli” bir yaklaşım sunar.

Ek olarak, her cilt hasta yaklaşımı, sağlık öyküsü, anatomi incelemesi, muayene, kayıt bulguları ve daha fazlası gibi konuları kapsayan birçok videodan oluşur.

Erişim

Fiziksel Muayene Videoları

Lütfen izlemek istediğiniz videoyu seçiniz:

OSCE Klinik Beceriler Videoları

Bu videolar, öğrencilerin tipik / yaygın şikayetleri kapsayan klinik muhakeme becerilerini test ederek Klinik Yapılandırılmış Sınavlara (OSCE) hazırlanmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Her video, öğrencilere bir değerlendirme veya ayırıcı tanı geliştirme ve uygun bir teşhis çalışması yapma fırsatı veren bir klinik karşılaşma gözlemi sağlar.

Erişim

OSCE Klinik Beceriler Videoları

Lütfen izlemek istediğiniz videoyu seçiniz:

İLETİŞİM

OVİD TEKNİK DESTEK EKİBİ İLE İLETİŞİME GEÇİN

OTeknik Destek ve Müşteri Hizmetleri Uzmanlarımız size yardımcı olmak için buradalar. Size en yakın destek ofisini bulun veya yazarak bize ulaşın: [email protected]


OVİD EĞİTİM BİRİMİ İLE İLETİŞİME GEÇİN

Size en yakın Ovid ofisinde Ovid Eğitmenleri ile iletişime geçin veya şu adrese yazın: [email protected]