Acland’ın İnsan
ANATOMíSİ VİDEO ATLASI

Gerçek Taze Kadavra Örnekleri ile Hazırlanmış 3D Rotasyonel Gross Anatomi Videoları


3 Boyutlu gerçek görüntüler
KENDİ KENDİNE ÖĞRENME
ULAŞILABİLİRLİK
PDF Ders Notları (Transkriptler)

Acland’ın İnsan Anatomisi Video Atlası

Acland’ın İnsan Anatomisi Video Atlası en iyi anatomik öğrenme çözümüdür. Dünyaca ünlü Anatomi Profesorü Dr. Robert Acland - Louisville Tıp Fakültesi, Cerrahi Emeritus Profesörü - vücudun her bölgesinde kemikler, kaslar, tendonlar, organlar ve daha fazlasını kapsayan anatomik hareketi gösterir ve açıklar.

İnternet aracılığı ile erişilebilen bu atlas, tıp, hemşirelik, doktor asistanı, fizik / mesleki terapi, konuşma / dil ve dişçilik programları dahilindeki herhangi bir kurumun çalışanları, fakülte ve öğrencileri için mükemmel bir kaynaktır. Acland’ın İnsan Anatomisi Video Atlası, sınıfta ve pratikte aldıkları eğitim ve öğretimi desteklemek için temel bilgiler sağlar.


DETAYLI DİSSEKSİYONLARIN
GERÇEK HAREKETLERİ

Acland'ın İnsan Anatomisi Video Atlası iç kulağının 5 yeni, çığır açan videosu dahil olmak üzere, doğal renklerinde yaklaşık 330 gerçek insan anatomi videosu örneği içeriyor.
Dr. Robert Acland, hareketli yapılar - kaslar, tendonlar ve eklemler - hayatlarında yaptıkları hareketleri aynı şekilde sunuyor. Videolar, anatomik yapı ve işlevi anlamak için bir temel sağlamak amacıyla adım adım - kemikten yüzey anatomisine - karmaşık yapıları gösteriyor. Tüm seri, önceki sürümlerde görüldüğünden daha net, daha parlak ve daha ayrıntılı videolar, dijital olarak yeniden düzenlendi.

Kullanici Rehberi Broşür Erişim
Benzersiz Özellikler

Neden Acland’ın İnsan Anatomisi Video Atlası ?

300'den fazla anlatımlı video ile anatomi öğretimi ve öğrenimini destekler.

Üst ekstremite, alt ekstremite, gövde, baş boyun ve iç organları içerir; Ayrıca, yepyeni çığır açan iç kulak içeriği

3D kas fonksiyonlarını meslektaşlarına, çalışanlarına ve hastalarına gösterir

Öğretim kılavuzlarında ve hasta bildirilerinde kullanılmak üzere PDF transkriptlerinin indirilmesini sağlar

Video kliplere göz atma, iş arkadaşlarıyla paylaşma ve hızlı başvuru için “sık kullanılanlar” alanına ekleme özelliği

Öğrencilerin bağımsız, sık inceleme, öz değerlendirme ve pratik sınav hazırlığı için görüntüleme yapmasının yanı sıra etkileşimli soru-cevap ve zamanlamalı veya kısa sınavları kullanarak performanslarını izlemelerini sağlar

5- CİLT GROS ANATOMİ VİDEOLARI

Bu gros anatomi videoları bölgelere göre düzenlenen 5 ciltten oluşmaktadır. Her cilt, kemiklerin, eklemlerin, kasların ve daha fazlasının derinlemesine kaplanmasını sağlar. Bu çevrimiçi kaynak ayrıca, öz değerlendirme / soru sorma, el ilanları için kullanılan videoların PDF transkriptlerini ve daha fazlasını içeren öğrenci ve fakülte öğrenim ve öğretim yapı tanımlamasını destekleyecek materyal sunar.

Üst Ekstremite

Cilt 1'in üç bölümü vardır: 1) omuz, 2) kol ve önkol ve 3) el. Her bölüm önce kemikleri ve yapabilecekleri hareketleri, ardından eklemlerini ve hareketlerini sınırlayan bağları ve sonra ürettikleri kasları ve hareketleri gösterir. Bu ana yapılar anlaşıldığında, kan damarları ve sinirler anlatılır.

Omuzun üst kısmı, üst ekstremite için elzem olan, ancak çoğu zaman gövde veya boynun parçaları olarak öğretilen yapıları içerir. Bunlar, skapula, brakiyal pleksus ve subklavyen kan damarlarını hareket ettiren kasları içerir.

Erişim

Cilt 1
Üst Ekstremite

Lütfen izlemek istediğiniz videoyu seçiniz:

Alt Ekstremite

Cilt 2 dört bölümden oluşur: 1) kalça, 2) diz, 3) ayak bileği ve 4) ayak. Her bölüm önce kemikleri ve yapabilecekleri hareketleri, ardından eklemlerini ve hareketlerini sınırlayan bağları ve sonra ürettikleri kasları ve hareketleri gösterir. Bu ana yapılar anlaşıldığında, kan damarları ve sinirler anlatılır.

Kalça üzerindeki bölüm kemikli pelvisin tam bir hesabını içerir. İlk üç bölüm bir eklem ve onu hareket ettiren kaslara odaklanmıştır. İki eklemde hareket üreten kaslar her iki bölümde de gösterilmiştir. Herhangi bir kas hareketinin etkisi, hem ekstremite ağırlık taşıdığında hem de hareket etmekte serbest olduğu zaman gösterilir.

Erişim

Cilt 2
Alt Ekstremite

Lütfen izlemek istediğiniz videoyu seçiniz:

Gövde (Kas İskelet Sistemi)

Cilt 3 dört bölümden oluşur: 1) omurga, 2) toraks, 3) karın ve 4) pelvis.

Bölüm 1 vertebra kolonunu, paraspinöz kasları ve omuriliği göstermektedir. Bölüm 2, göğüs hareketini, solunum hareketinin dinamik anatomisi de dahil olmak üzere kalbi ve ciğerleri içeren yapı olarak gösterir. Bölüm 3 ve 4, abdominal ve pelvik visseranın "kabının" üst ve alt kısımları olarak karın ve pelvisin kas-iskelet sistemi anatomisini göstermektedir. Bölüm 2, 3 ve 4 ayrıca kendi bölgelerinin ana kan damarlarını ve sinirlerini gösterir.

Erişim

Cilt 3
Gövde

Lütfen izlemek istediğiniz videoyu seçiniz:

Baş ve Boyun

Cilt 4, 11 bölümden oluşur: 1) kafanın desteği ve hareketi, 2) kafatası ve yüz iskeleti, 3) burun boşluğu ve ilişkili yapılar, 4) ağız boşluğu ve ilgili yapılar, 5) gırtlak ve ilgili yapılar, 6 ) yüz kasları ve kafa derisi, 7) beyin ve çevresi, 8) baş ve boynun sinirleri, 9) baş ve boynun kan damarları, 10) göz ve çevresi ve 11) kulak .

Bölüm 1 servikal omurgayı ve kafayı vücuda bağlayan kas-iskelet yapılarını gösterir. Bölüm 2, kafatasının ve yüz iskeletinin zorlu kemiksi anatomisinin oldukça üç boyutlu bir görüntüsünü verir. 3., 4. ve 5. bölümler, başın ve boynun nefes almak, yemek yemek ve konuşmakla ilişkili ana "visseral" kısımlarına odaklanır.

Bölüm 6, yüz hareketine katılan kasları gösterir. Bölüm 7, beynin dış özelliklerini ve bunun kraniyal boşluğa olan ilişkisini kapsar. Bölüm 8, on iki kranial sinirin intrakranial ve ekstrakranial seyrini gösterir. Bölüm 9, venöz sinüsler dahil olmak üzere hem intrakraniyal hem ekstrakraniyal arterleri ve venleri gösterir. Bölüm 10, yörünge boşluğunun yapılarını, göz kapaklarını ve gözün dış özelliklerini gösterir. Bölüm 11, kulak zarının ve işitme cihazlarının dinamik anatomisi de dahil olmak üzere dış ve orta kulağı göstermektedir.

Erişim

Cilt 4
Baş ve Boyun

Lütfen izlemek istediğiniz videoyu seçiniz:

İç Organlar ve Üreme Sistemi

Cilt 5 üç bölümden oluşur: 1) torasik organlar, 2 karın organları ve 3) üreme sistemi.

Bölüm 1, kalbin dört odasının iç görünümleri ve hareket halindeki valflerin hareketli çekimleri dahil olmak üzere, kalbin oldukça üç boyutlu bir gösterimini içerir. Bölüm 2 mideyi ve bağırsakları (midgutun dönüşünü gelişimsel animasyonlarla açıklayan ), karaciğer ve pankreas ile böbrekler ve idrar sistemini gösterir. Bölüm 3, erkek ve dişi üreme organlarının iç ve dış özelliklerini gösterir.

Erişim

Cilt 5
İç Organlar

Lütfen izlemek istediğiniz videoyu seçiniz:

İLETİŞİM

OVID TEKNİK DESTEK EKİBİ İLE İLETİŞİME GEÇİN

Teknik Destek ve Müşteri Hizmetleri Uzmanlarımız size yardımcı olmak için buradalar. Size en yakın destek ofisini bulun veya yazarak bize ulaşın: support@ovid.com


OVİD EĞİTİM BİRİMİ İLE İLETİŞİME GEÇİN

Size en yakın Ovid ofisinde Ovid Eğitmenleri ile iletişime geçin veya şu adrese yazın: ovidtrainer@ovid.com